Filozofia

Technologia "freed sound".

Gdy budujemy zespoły głośnikowe mamy na myśli jedno główne i najważniejsze zadanie; aby uwolnić głośniki i obudowy od szkodliwych rezonansów i podbarwień.

Naszą filozofię konstrukcji wyrażają dwa słowa - "freed found" . Oznaczają one dźwięk uwolniony z wszelkich szkodliwych podbarwień i zniekształceń, zarówno akustycznych jak i elektrycznych. Drogą konsekwentnej eliminacji tych zniekształceń uzyskaliśmy wierny przekaz elektroakustyczny, który odtwarza tylko to, co jest dostarczone ze źródła dźwięku oraz toru wzmacniacza.

Na technologię "freed sound" składają się następujące cechy naszych produktów:

 • głośniki pozbawione kopułek wyposażone w stożki fazowe, oferujące brak kompresji akustycznej membrany i znacznie poprawiające transjenty i dynamikę głośnika
 • napędy magnetyczne zbudowane na magnesach Alnico V
 • otwarty układ magnetyczny całkowicie eliminujący szkodliwe rezonanse akustyczne wokół cewki głośnika i wydatnie poprawiający chłodzenie
 • Duża masa magnesów zabezpieczająca magnes przed odkształcaniem jego pola pod wpływem prądów cewki
 • Celulozowe membrany nasączone specjalnym impregnatem pozwalające na wierne przetworzenie impulsów elektrycznych wzmacniacza na fale akustyczne
 • Otwarta konstrukcja tylnej części obudowy dla głośnika średnio-tonowego, co umożliwia  naturalne promieniowanie dookolne kolumny i prezentację pozornych źródeł dźwięku z całkowitą wiarygodnością
 • Super solidna konstrukcja koszy głośnikowych wykonanych z litego brązu
 • Starannie dobrane materiały głuszące wewnątrz kolumny współpracujące z układem usztywnień i przepustów akustycznych
 • Obudowy z litego drewna, wykonane warstwowo - świerk w środku i twarde drewno na zewnątrz
 • Zwrotnice wykonane z użyciem doskonale brzmiących elementów. Stosujemy tylko  własne kondensatory i oporniki grafitowe, oraz unikalne okablowanie taśmowe
 • Podstawy kolumn zawierające nasz unikalny Flexi Float System.

To wszystko składa się na technologią Bybass "freed sound" - która wyzwala dźwięk z wszelkich szkodliwych zniekształceń i podbarwień.

Rozwijając tę innowacyjną technologię mieliśmy na uwadze, że najważniejszym celem Hi Fi zawsze było uzyskanie wiernej reprodukcji dźwięku. Dźwięk oryginalny i odtwarzany powinien być nie do odróżnienia. Złudzenie naturalności i obecności słuchacza w oryginalnym środowisku akustycznym powinno być zupełne.To najważniejsze zadanie hi fi.

Kolumny hi fi powinny więc być zdolne do przetworzenia bardzo szerokiej palety dźwięków; od śpiewu ptaków i mowy ludzkiej po orkiestrę symfoniczną  i skomplikowane tekstury syntezatorów w elektronicznej muzyce XXI wieku. Jazz akustyczny i muzykę chóralną. I wszystko pomiędzy.

Nie było to nigdy proste zadanie. Jednak w trakcie rozwoju hi fi zostały zrobione ważne odkrycia  i wyciągnięto istotne konkluzje. Niektóre materiały nadają się do wiernej reprodukcji dźwięku bardziej, niż inne. Niektóre rozwiązania akustyczne pracują lepiej i bliżej ideału niż ich przeciwieństwa. Niektóre układy elektroniczne są złe. Niektóre są dobre. A niektóre są doskonałe.

Gdy budujemy zespoły głośnikowe mamy na myśli jedno główne i najważniejsze zadanie; aby uwolnić głośniki i obudowy od szkodliwych rezonansów i podbarwień. Dlatego właśnie stosujemy ekstra-ciężkie kosze głośników z brązu i korektory fazowe zamiast zwykłych kopułek przeciwpyłowych.  Kontynuując tę filozofię podejścia, pozwoliliśmy głośnikowi średnio-tonowemu, aby promieniował fale akustyczne nie tylko do przodu,  ale również do tyłu.  Korzysta on w tym celu  ze specjalnie skonstruowanego układu otworów w tylnej ściance. Współpracuje on ze specjalnie ukształtowaną drewnianą komorą akustyczną. Dodatkowo, w celu uzyskania lepszego brzmienia niskich częstotliwości zaprojektowaliśmy trójdzielny układ komór wewnątrz kolumny, który nazwaliśmy Triflex Bass Reflex System.  Nadaje on większą dynamikę i naturalność  niskim częstotliwościom, a bas dzięki temu jest czysty i pozbawiony podbarwień obudowy zwykle występujących w tradycyjnych rozwiązaniach typu bass reflex.

Stosujemy też specjalny system redukcji drgań, który pracuje w połączeniu z solidnymi nóżkami - szpicami z mosiądzu i płytami z naturalnego granitu lub marmuru. Nazwaliśmy to Flexi Float System. Znakomicie redukuje on drgania obudowy i znacznie poprawia reprodukcję dźwięku, dodatkowo go oczyszczając. Ten innowacyjny system pozwala na mikro-drgania w płaszczyźnie poziomej umożliwiając znacznie wierniejszą pracę kolumny.  Jest to trudna do przecenienia zaleta w prawdziwym hi-fi.

Dzięki takiemu podejściu uzyskaliśmy jeden ważny cel; dźwięk wolny od zniekształceń i podbarwień akustycznych, wierny oryginalnemu sygnałowi audio dostarczanemu ze wzmacniacza.

Nazwa naszej firmy Bybass Freed Sound zobowiązuje nas do ciągłej pracy nad najlepszym możliwym brzmieniem głośników hi fi.  Nigdy nie ustajemy w tej pracy, ponieważ prawdziwe Hi Fidetlity - (Wysoka Wierność dźwięku) to wyzwanie, jakie warto podjąć.

logo 1